شنبه, 18 شهریور 1396 ساعت 22:49
امتیاز
(0 رای)

به این 6 دلیل دیگر نباید وزن تان را کم کنید!

گاهی توقف وزن یعنی بدن تان با وزن فعلی متناسب است و نیازی نیست که تلاش بیشتری کنید. در اینجا چند نشانه که با دیدن آنها متوجه می شوید به محدوده وزن سالم رسیده اید، معرفی شده است.

دلایلی که به شما ثابت می کند دیگر نباید وزن کم کنید!

توقف وزن همیشه به این معنا نیست که شما قادر به کاهش وزن و رسیدن به اهداف تناسب اندام نیستید و نیاز به تغییرات بیشتری در رژیم غذایی و برنامه های ورزشی خود دارید. گاهی توقف وزن یعنی بدن تان با وزن فعلی متناسب است و نیازی نیست که تلاش بیشتری کنید. در اینجا چند نشانه که با دیدن آنها متوجه می شوید به محدوده وزن سالم رسیده اید، معرفی شده است.

توقف وزن علیرغم رعایت قوانین کاھش وزن

شاید وزنی که مد نظر شماست، وزن سالم برای این سن شما نباشد و نباید وزن خود را از نقطه ای به بعد، کمتر کنید تا بدن شما سالمتر بوده و انرژی کافی برای فعالیت داشته باشد.

 مشکلات مرتبط با وزن، شما را تهدید نمی کند

وزن، تنها معیار سلامتی نیست. اندازه محیط دور کمر هم مهم است. انقدر که اندازه دور کمر، می تواند نشانه سلامتی یا عدم سلامتی باشد، وزن اهمیت ندارد. همچنین، میزان کلسترول خون، فشار خون و قند خون، از معیارهای مهم تخمین میزان سلامتی هستند و فردی که وزن طبیعی یا حتی وزن بالایی دارد، لزوما دارای کلسترول، فشار و قند خون طبیعی یا غیرطبیعی نیست.

از نظر جسمی سالم هستید

اگر احساس خوبی از نظر سلامتی دارید، انرژی کافی برای فعالیت، کار و ورزش دارید و دچار خستگی زودرس و کسالت نمی شوید، اینها شاخصهایی هستند که بیش از عدد ترازو، حاکی از سلامتی شما هستند.

به وزن هدف خود خیلی نزدیک هستید

اگر برای عضله سازی ورزش های استقامتی را انجام می دهید، همین عضله باعث می شود که وزن شما به نظرتان زیاد برسد زیرا وزن عضله از وزن چربی بیشتر است. بنابراین، در حالی که بدن شما سالم است و چربیهای اضافی را آب کرده اید، اما وزنتان آنطور که انتظار داشته اید، پایین نرفته است. در اینصورت اصلا نباید ناراضی و نگران باشید.

شادی زندگی را قربانی وزن نکنید

وزن کم کردن تا حدی که به وزن سالم برسیم خوب است اما اگر به جایی رسیدید که کاهش وزن برای شما شکل وسواسی به خود گرفت و از توجه به داشته ها و شادی های زندگی محروم ماندید، یعنی دارید در مسیر اشتباه قدم برمیدارید. کاهش شدید انرژی و غذای دریافتی بدن را وارد فاز ذخیره تمام ذرات چربی در بدن میکند و هر قدر هم که تلاش کنید، بدن شما به مخالفت با شما پرداخته و دیگر نمیگذارد وزن خود را کم کنید.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram
آخرین ویرایش در یکشنبه, 19 شهریور 1396 ساعت 17:49

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.