چهارشنبه, 07 بهمن 1394 ساعت 13:41
امتیاز
(3 رای)
این خرس تنبل دوست داشتنی در یک بزرگراه در شهر کواوِدو، مرکز کشور اکوادور، توسط کمیته حمل و نقل اکوادور پیدا شد. این خرس تنبل دوست داشتنی در یک بزرگراه در شهر کواوِدو، مرکز کشور اکوادور، توسط کمیته حمل و نقل اکوادور پیدا شد.

نجات یک خرس تنبل بسیار بامزه در یک بزرگ راه

طبق گزارش Mail Online، این خرش تنبل در جاده ای که به تازگی ساخته و افتتاح شده پیدا شده است و بنابراین احتمال دارد زیستگاه این موجود تخریب شده باشد. چونکه این خرس تنبل در شرایطی بسیار ناگوار گیر کرده بود، توسط یک دامپزشک مورد معاینه قرار گرفت و سپس در جنگل آزاد شد.

در صفجه فیسبوک شان (که از طریق گوگل از زبان اسپانیایی ترجمه شده بود)، کمیته بزرگراه اکوادور گفت: «ما به خاطر توجه تان بسیار خوشحال هستیم. توجه داشته باشید، خرس تنبلی که توسط واحد ما نجات داده شد توسط یک دامپزشک مورد معاینه قرار گرفت [که همچنین]  اعلام نمود این خرس در شرایط مناسبی قرار دارد و می توان او را به زیستگاهش برگرداند. ما از تمامی افرادی که در خصوص سلامت این جانور کنجکاو بودند، کمال قدر دانی را داریم.»

شش گونه مختلف از خرس های تنبل وجود دارد، و تمامی آنها در مناطق اطراف جنگل های بارانی آمریکای مرکزی و جنوبی زندگی می کنند. خرس های تنبل به ندرت درخت محل زندگی شان را ترک می کنند – جایی که تا هجده ساعت از روز را می خوابند – به خاطر اینکه به شدت در مقابل شکارچیان شان بر روی زمین بی دفاع هستند. بعد از این همه، بالاترین سرعت شان 6 سانتی متر بر ثانیه است.

مترجم: اسماعیل روستایی

iflscience

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.