دوشنبه, 13 شهریور 1396 ساعت 21:54
امتیاز
(0 رای)

ورود هوش مصنوعی به دنیای فیلم و سریال

علاقمندان به یکی از سریالهای پرطرفدار می توانند دل به هوش مصنوعی بسته و تا پخش سری جدید آن، از خواندن آنچه که هوش مصنوعی پیش بینی کرده لذت ببرند.

 پای فناوری های نوظهور و هوش مصنوعی به سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) هم کشیده شده به طوریکه علاقمندان به این سریال که مدت هاست برای پخش سری جدید آن لحظه شماری می کنند اکنون می توانند از آنچه که با استفاده از هوش مصنوعی ارایه شده برای کاستن از عطش خود استفاده کنند.

یک مهندس نرم افزار و البته از علاقمندان سریال بازی تاج و تخت سطحی از هوش مصنوعی را برنامه ریزی کرده و با استفاده از آن، 5 قسمت از این سری آتی این سریال را آماده کرده است. علاقمندان به این سریال می توانند حاصل کار این هوش مصنوعی را به طور آنلاین مطالعه می کنند.

این مهندس نرم افزار از یک شبکه نورونی RNN ویژه استفاده کرده که در واقع یک برنامه رایانه ای است که توالی های داده ای نظیر متون را پردازش می کند. فرآیند پردازش در این شبکه مشابه همان فرآیندی است که در مغز انسان صورت می گیرد.

برای اینکه استفاده از این شبکه نورونی مؤثر باشد، نیاز بوده که از یک سری اطلاعات مربوط به قسمت های پیشین این سریال برای ساخت قسمت های بعدی استفاده شود.

این ابتکارعمل درحالی رونمایی شده که کار تولید فصل جدید این سریال از اکتبر امسال آغاز شده و پخش فصل هشتم و نهایی آن تا سال 2019 میسر نخواهد شد و به همین دلیل علاقمندان می توانند به پیش بینی هوش مصنوعی این مهندس نرم افزار دل ببندند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.